بدون درد و خونریزی و یا جراحی ایمپلنت کنید

بدون درد و خونریزی و یا جراحی ایمپلنت کنید

بیشتر افراد به دلایل مختلف از رفتن به دندان پزشکی و درمان ایمپلنت سرباز می زنند ، دلایلی مانند ترس ، دلهره و اضطراب ، اما واقعا این ترس و استرس ناشی از چیست ؟

خونریزی های زیاد ، دردهای شبانه و بی وقفه که باید با خوردن تعداد زیادی داروهای مسکن که هرکدام عوارض خطرناک خودشان را دارند رفع شود ، عفونت و التهاب ، کلافگی ناشی از درد ، زمان طولانی درمان و بسیاری مسائل و مشکلات دیگر هرکدام از ما را از انجام ایمپلنت منصرف می کند.

از طرفی وجود دندان های خراب و پوسیده نیز باعث مشکلات دیگری مانند بوی بد دهان ناشی از پوسیدگی ، التهاب ، مشکلات روده و معده ناشی از خوب جویده نشدن غذا ، زوال عقلی بر اثر نفوذ باکتری های دهان به مغز ، بیماری های کلیوی و ریوی و حتی زایمان زودرس در بانوان باردار خواهد شد .

پس با تمام این تعاریف چه باید کرد ؟ آیا باید دل به دریا زده و به سمت دندانپزشکی ها برویم و تمام دردها و بی خوابی های شبانه و عفونتها را به جان بخریم ؟ و یا باید با دندان های پوسیده و عوارض خطرناکی که ممکن است صدمات جبران ناپذیری به سلامت ما بزند ادامه بدهیم ؟

جواب در یک جمله خلاصه خواهد شد ؛ ” ایمپلنت بدون درد ، جراحی و خونریزی در کمترین زمان “

امروزه با پیشرفت و توسعه علم و تکنولوژی، ابزار و خدمات جدیدی توسط دندان پزشکان حرفه ای و متخصص به عرصه ی پزشکی وارد شده است که در این گزارش به معرفی آنها خواهیم پرداخت . خواندن این گزارش تمام نگرانی ها و استرس های شما را نسبت به کاشت دندان و ایمپلنت رفع خواهد کرد و با اطلاعات کامل می توانید قدم مثبتی برای سلامت جسم خود بردارید .

ایمپلنت بدون درد و جراحی

همان طور که می دانید ایمپلنت یکی از بهترین روش های کاشت دندان در جهان است که همواره در زمان طولانی و با درد و جراحی انجام می پذیرد اما با روی کار آمدن روش های نوین تکنولوژی و ابزارهای جدید پزشکی این کابوس بیماران به یک رویای شیرین و خاطره خوب تبدیل گشته است.

بدون جراحی با روش پانچ یا flapless

در این تکنیک بیمار همان روز مراجعه به مطب ، با دندان های سالم و زیبا به منزل باز خواهد گشت . بدین ترتیب که ابتدا در یک جلسه بیمار مشکلات خود را بیان می کند ، سپس با اسکن محل قرار گرفتن ایمپلنت و میزان تراکم استخوان توسط متخصص سنجیده می شود ، آزمایش های لازم ، عکسبرداری ، رادیولوژی و قالب گیری انجام شده سپس بعد از بی حسی موضعی به جای اینکه لثه شکافته شود و درد و خونریزی زیادی به همراه داشته باشد ، فقط به قطر ایمپلنت پانچ می شود و از همان محل پانچ لثه ، ایمپلنت جایگذاری می شود . این روش نیاز به بخیه کردن ندارد و اصلا خونریزی بعد از جایگذاری ایمپلنت نخواهیم داشت.

بعد از جایگذاری ایمپلنت ، دندان های موقت قرار داده می شوند و پس از حدود ۳ ماه که ایمپلنت کاملا به استخوان جوش خورد و لثه ها درمان شدند ، قالب گیری دندان های جدید انجام شده و دندان های جدید و دائمی جایگزین دندان های موقت می شود و به این ترتیب ایمپلنت دندان با روش پانچ انجام می شود.

در مدت ریکاوری سه ماهه بیمار باید مراقبتهای لازم را بعمل آورد و فقط از غذاهای نرم استفاده کند .

این روش کمترین درد ممکن را خواهد داشت و نیازی به استفاده از آنتی بیوتیک و مسکن های وسیع الطیف نیز نخواهد بود . این روش برای افرادی که حجم استخوان فک آن ها مناسب است استفاده می شود و اگر دقیق و متبحرانه توسط متخصصین ایمپلنت انجام شود ، نتایج بسیار عالی بدست می آید .

در مطب تخصصی دکتر فریدون ولدخانی ایمپلنتی بدون درد و جراحی و خونریزی و نیز استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت در جهان را تجربه خواهید کرد .

مزایای استفاده از روش پانچ یا flapless

  • درد پس از جراحی وجود ندارد یا بسیار اندک است
  • خونریزی حین جراحی کم است که این روش را مناسب افراد فشارخونی و دارای بیماری قلب می کند
  • تورم پس از جراحی وجود ندارد
  • اکیموز یا کبودی پس از عمل رخ نمی دهد
  • نیازی به زدن بخیه نیست و مراجعه پس از جراحی برای کشیدن بخیه حذف می شود
  • درمان ایمپلنت را ساده و مثل پر کردن دندان می کند به نحوی که بیمار پس از قرار دادن ایمپلنت نیازی به استراحت نداشته و می تواند بر سر کار حاضر شود
  • در صورتیکه ایمپلنت داخل استخوان استحکام کافی داشته باشد وبیمار نیاز به داشتن روکش موقت در همان روز قرار دادن ایمپلنت را داشته باشد با این روش امکانپذیر می گردد.
Share:

پاسخی بگذارید